Difference between revisions of "Dreadclaw"
From Wyvern Source
m (Filling out monster info) |
m |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|Demon | |Demon | ||
|- | |- | ||
| − | |Threat | + | |Threat Level |
|27 | |27 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 17:04, 15 September 2017
| Dreadclaw | |
| Picture | |
| Type | Demon |
| Threat Level | 27 |
| Spellcaster | Yes |
| Spells | |
| Resistances | Cold, Shock, Magic, Cut, Stab, Smash |
| Immunities | Death, Confusion, Paralysis, Acid, Poison, Fear, Fire, Petrify, Charm, Slow |
| Loot | |