Difference between revisions of "Black Knight"
From Wyvern Source
| Line 9: | Line 9: | ||
|- | |- | ||
|Threat Rating | |Threat Rating | ||
| − | |19 | + | |19 (badass 24) |
|- | |- | ||
|Spellcaster | |Spellcaster | ||
Revision as of 05:37, 24 August 2017
| Black Knight | |
| Picture | |
| Type | Humanoid |
| Threat Rating | 19 (badass 24) |
| Spellcaster | Yes |
| Resistances | Cut, Stab, Smash, Death, Paralysis, Magic, Poison |
| Immunities | Fear, Confusion |
| Spells | Summon Undead |
| Loot | Mundane Armor and Weapons |