Difference between revisions of "Black Knight"
From Wyvern Source
m |
m |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|Humanoid | |Humanoid | ||
|- | |- | ||
| − | |Threat | + | |Threat Level |
|19 (Badass 24) | |19 (Badass 24) | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:56, 15 September 2017
| Black Knight | |
| Picture | |
| Type | Humanoid |
| Threat Level | 19 (Badass 24) |
| Spellcaster | Yes |
| Spells | Summon Undead |
| Resistances | Cut, Stab, Smash, Death, Paralysis, Magic, Poison |
| Immunities | Fear, Confusion |
| Loot | Armor, Weapon |