Difference between revisions of "Blue Dragon"
From Wyvern Source
m |
m |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|Dragon | |Dragon | ||
|- | |- | ||
| − | |Threat | + | |Threat Level |
|20 | |20 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:57, 15 September 2017
| Blue Dragon | |
| Picture | |
| Type | Dragon |
| Threat Level | 20 |
| Spellcaster | Yes |
| Spells | Fear, Lightning Bolt |
| Resistances | Melee, Smash, Cut, Stab, Petrify |
| Immunities | Fear, Shock |
| Loot | Dragon Heart, Dragon Claw, Coins |