Difference between revisions of "Brown Dragon"
From Wyvern Source
m |
m |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|Dragon | |Dragon | ||
|- | |- | ||
| − | |Threat | + | |Threat Level |
|16 | |16 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:58, 15 September 2017
| Brown Dragon | |
| Picture | |
| Type | Dragon |
| Threat Level | 16 |
| Spellcaster | Yes |
| Spells | Fear, Paralysis, Confusion |
| Resistances | Melee, Smash, Petrify, Cut, Stab |
| Immunities | |
| Loot | Dragon Heart |