Difference between revisions of "Blue Dragon"
From Wyvern Source
m |
|||
| Line 24: | Line 24: | ||
|- | |- | ||
|Loot | |Loot | ||
| − | |Dragon heart, Dragon Claw, | + | |Dragon heart, Dragon Claw, treasure |
|} | |} | ||
Revision as of 01:34, 18 August 2017
| Blue Dragon | |
| Picture | |
| Type | Dragon |
| Threat Rating | 20 |
| Spellcaster | Yes |
| Resistances | Melee, Smash, Petrify, Cut, Stab |
| Immunities | Fear, Shock |
| Spells | Fear, Lightning Bolt |
| Loot | Dragon heart, Dragon Claw, treasure |