Difference between revisions of "Arch Dracolich"
From Wyvern Source
m |
m |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|Dragon | |Dragon | ||
|- | |- | ||
| − | |Threat | + | |Threat Level |
|25 | |25 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:52, 15 September 2017
| Arch Dracolich | |
| Picture | |
| Type | Dragon |
| Threat Level | 25 |
| Spellcaster | Yes |
| Spells | Fear, Death Ray, Paralysis, Dragonbreath, Stonewind, Firespray, Icestorm |
| Resistances | |
| Immunities | |
| Loot | Spellbook, Wand, Dragon Heart, Dragon Claw, Potion |