Difference between revisions of "Archangel"
From Wyvern Source
m |
m |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|Angel | |Angel | ||
|- | |- | ||
| − | |Threat | + | |Threat Level |
|30 | |30 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:52, 15 September 2017
| Archangel | |
| Picture | |
| Type | Angel |
| Threat Level | 30 |
| Spellcaster | |
| Spells | |
| Resistances | Smash, Cold, Cut, Stab, Fire, Shock, Magic |
| Immunities | Death, Confusion, Paralysis, Poison, Fear, Petrify, Charm, Slow |
| Loot | |